Ümit Özdağ‘dan gelen tepki sert oldu. Suudi Arabistan’da meydana gelen skandal olayın ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ‘Suudi Arabistan’da Filistin dayanışması yapılmalıydı açıklamasın da bulundu. Özdağ, Perinçek’e yönelik, ‘Doğu Perinçek, mide bulandırma konusunda özel bir eğitim almışsın. Çok başarılısın. Sus artık sus.’ ifadelerini kullandı.”

“Türk kamuoyunu meşgul eden olaya dair, Doğu Perinçek‘ten de bir yorum geldi.”

“Doğu Perinçek, Suudi Arabistan’la birlik olunması gerektiği mesajını vererek, Türk futbol takımlarının Suudi Arabistan’da Filistin’e destek olmaları gerektiğini belirtti. Perinçek, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin sahaya ABD emperyalizmi ve İsrail siyonizmine karşı mücadele pankartlarıyla çıkarak Arap halkıyla dayanışma göstermeleri gerektiğini ifade etti.”

“Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Doğu Perinçek’in sosyal medya paylaşımına karşı çıkarak tepki gösteren isimlerden biri oldu.”

Ümit Özdağ, Doğu Perinçek’e karşı sert bir tepki vererek, ‘Doğu Perinçek, mide bulandırma konusunda özel bir eğitim almışsın. Çok başarılısın. Sus artık sus. Suudi Arabistan’ın Aramco ile Filistin dayanışmasıyla ne alakası var? Recep abine destek için ne yapacağını şaşırdın. Ne Fenerbahçe ne Galatasaray, senden Atatürkçülük dersi almaz.'”


“İşte Ümit Özdağ‘ın Doğu Perinçek‘e yönelik tepkisini içeren paylaşımı:”


“Ümit Özdağ’ın tepkisini çeken Doğu Perinçek’in paylaşımı:”


“Doğu Perinçek, Suudi Arabistan’ın Atatürk poster ve pankartlarına izin vermemesine rağmen, bu duruma tepki göstermeyerek Suudi yetkililerini haklı bulduğunu dile getirdi. Perinçek, ‘Her ülkenin egemenliği var. Her ülkenin hukuku var. Suudi Arabistan’da maç yapmayı kabul ettiğimiz sürece, o ülkenin egemenliğine ve hukukuna saygı göstermeliyiz. ABD ve İsrail’in dolduruşuna gelmemeliyiz.’ sözleriyle düşüncesini ifade etti.”


Skandal olayın hemen sonrasında Doğu Perinçek’in yaptığı diğer paylaşımlar şu şekilde:


“X’de Doğu Perinçek’in sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlara gelen bazı yanıtlar şunlar:”