Kar uyarısı açıklamalarında bulunan meteoroloji uzmanlarından detaylı açıklamalar nelerdir? Hangi şehirlerde kar bekleniyor? Merak edilen tüm sorular bu yazımızda..

İstanbul'a kar
İstanbul’a kar

Kar uyarısı açıklamalarında bulunan meteorolojiden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yeni yılın başında mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ve bazı bölgelerde etkili olan sağanak yağışlarla birlikte, İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusu gündeme gelmiş gibi görünüyor. Akıllarda oluşan soru işaretleriyle birlikte meteoroloji açıklamalarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) 7 günlük hava tahmin raporuna göre haftaya yurt genelinde kar yağışı etkili olacak dendi. Ayrıca kar yağışının salı gününden itibaren Marmara, Batı ve Orta Karadeniz bölgelerinde olacağı bekleniyor.

MGM’nin Kar uyarısı hava tahmin raporuna göre mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının salı gününden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor. Bu verilere göre ise önümüzdeki hafta Salı ve Çarşamba günü İstanbul ve yurt genelinde kar yağışının etkili olması bekleniyor

İstanbul'a kar
İstanbul’a kar

AKOM da uyarıda bulundu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan duyuruya göre, 8 Ocak Pazartesi’den itibaren Sibirya kökenli soğuk hava dalgasının İstanbul genelinde etkili olması bekleniyor. Sıcaklıkların 5 ila 8 derece düşeceği belirtiliyor. Ayrıca, 9 Ocak Salı günü kentin yüksek kesimlerinde, 10 Ocak Çarşamba günü ise kent genelinde kar yağışı beklendiği yönünde açıklamalarda bulunarak vatandaşların hava değişiminden kaynaklı önlemlerini almaları gerektiğini vurgulayarak uyarılarda bulundu.

Güncel Diğer Haberler İçin Tıklayınız..

İstanbul'a kar
İstanbul’a kar