Sabiha Gökçen Havalimanı’nın İkinci Pisti

Abdulkadir Uraloğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak görev yapan isim, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ikinci pistinin yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı öncesinde, test sürüşünü yerli otomobil Togg ile gerçekleştirdi.


Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ikinci pistinin yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resmi açılışı yapılacak.

Bugün ise Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu ve oğlu Zayn Sofuoğlu ile birlikte pistte detaylı incelemeler gerçekleştirdi.

Bakan Uraloğlu, Kenan ve Zayn Sofuoğlu ile birlikte pistte test sürüşleri ve yarışlara katılarak açılış öncesi pistin performansını deneyimledi.

Bakan Abdulkadir Uraloğlu, yarış öncesi Kenan Sofuoğlu’na, “Bu kez iddialıyım. İkinciliği bırakmamaya kararlıyım. Bir aileden birincilik bir kişiye yeter, ikinciliği de biz alalım” dedi.

İkili, birbirlerine başarılar dileyerek yarışa başladı. Kenan ve Zayn Sofuoğlu birinci sırayı alırken, Bakan Uraloğlu ikinci olarak finiş çizgisini geçti. Bakan Uraloğlu, testin ardından Zayn Sofuoğlu ile birlikte pistteki uçağın kokpitine girdi.


Sonrasında Bakan Abdulkadir Uraloğlu, Zayn Sofuoğlu ile bir yarış daha gerçekleştirdi. Yarışı kazanan Zayn Sofuoğlu’nu tebrik eden Uraloğlu, anı biriktirmek amacıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha fazla haber için tıklayınız..