Değerli okuyucular sizin için sinemada en çok izlenen 10 Türk yapımı filmleri sıralıyoruz. Gişe rekorları kıran 10 Türk yapımı filmi aşağıdadır.

10 Türk Yapımı Filmler

Recep İvedik 5 – 7 milyon 437 bin 50,(2017)

Türkiye’yi olimpiyatlarda teslim eden Recep İvediğ’in mecarasını anlatmaktadır. Gülmekten filmin bazı bölümlerini hatırlayamayacağınız tekrar açıp izleyeceğiniz bir filmdir.

siyahceviz.com

Recep İvedik 4 – 7 milyon 437 bin 50,(2017)

Survivor adasına uyarlanan Recep İvedik 4 filmi izleyip keyif alacağınız bir filmdir. Recep İvediğin ada yaşantısını anlatan çeşitli yarışmaların olduğu izlerken bol bol kahkaha atacağınız bir filmdir.

siyahceviz.com

Düğün Dernek – 6 milyon 980 bin 70, (2013)

Sivas’in Esenyurt köyünde yasayan Ismail’in ogluTarik bir gün yurt disindan çikagelir. Önce her zamanki gibi bir memleket hasreti gibi görünse de bu ziyaretin altindaki esas neden çabuk ortaya çikar: Tarik görevli olarak çalistigi Letonya’da Monica adli bir kizla beraberdir ve ayni ülkede çalismak için tek yol evlenmeleridir.

siyahceviz.com

Fetih 1453 – 6 milyon 572 bin 618, (2012)

Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u nasıl fethettiğini anlatan filmdir. Filmi soluksuz izleyebilirsiniz. Film gemileri karadan nasıl geçirdiğini o kadar olumsuzluğa rağmen zekasını kullanarak İstanbul’u nasıl fethettiğini anlatmaktadır.

siyahceviz.com

Müslüm – 6 milyon 480 bin 563, (2018)

Müslüm Gürses’in hayatını anlatmaktadır. Urfada doğmuş ve ilerleyen zamanlarda gazinolarda şarkılar söyleyip. Yıllarca çeşitli olumsuzluklara rağmen güçlü bir şekilde ayakta durup en iyi sanatçılardan biri olmuştur. Aile hayatına çokca değenilen filmde çocukluk aşkı ile ilerleyen yaşlarında beraberliğide alınmaktadır. İzleyip keyif alabileceğiniz bil filmdir.

siyahceviz.com

Düğün Dernek 2: Sünnet – 6 milyon 68 bin 576, (2015)

Sivas’in Esenyurt köyünde yasayan Ismail’in ogluTarik bir gün yurt disindan çikagelir. Önce her zamanki gibi bir memleket hasreti gibi görünse de bu ziyaretin altindaki esas neden çabuk ortaya çikar: Tarik görevli olarak çalistigi Letonya’da Monica adli bir kizla beraberdir ve ayni ülkede çalismak için tek yol evlenmeleridir.

İlk filmde oğlunun düğününü yapan İsmail bu kez torununun sünnet düğünü için kolları sıvarken ekip tekrar bir araya gelir ve işler iyice karışır! Eski takım bir araya geliyor, başını olmadık belalara sokuyor, sünnet düğünü şehir çapında bir hadise halini alıyor. İşler karışacak, acele düğüne aşk bile karışacak ve o sünnet illa ki yapılacak! İlki 2013’te seyirciyle buluşan ve gişe rekorları kıran Düğün Dernekin devam filmi olan yapımın yönetmenliği yine Selçuk Aydemir’e ait. Filmin başrollerini ilkinde de olduğu gibi Murat Cemcir ve Ahmet Kural paylaşırken kadroda kendilerine eşlik eden diğer isimlerse Rasim Öztekin, İnan Ulaş Torun, Devrim Yakut, Barış Yıldız ve Şinasi Yurtsever.

siyahceviz.com

Ayla – 5 milyon 589 bin 872, (2017)

Güney Kore Kuzey Kore savaşında Süleyman Astsubayın savaş meydanında bulduğu küçük kız ile tanışmasını anlatan gerçek bir yaşam hikayesidir. Ayla ve Süleyman baba kız olurlar. Onu savaş bittiğin de Türkiye’ ye getirmek ister ancak engeller vardır ve getiremez. Savaşı ve hüznü içeren filmde ağlayacağınız güzel bir filmdir. İzlerken duygularınıza hakim olamayabilirsiniz. Sonunda kavuşmuşlardır.

siyahceviz.com

Bergen – 5 milyon 462 bin 94, (2022)

Bergen’in hayatını konu alan film baştan sona kesintisiz izleyeceğiniz bir genç kızın ne zorluklar altında başardığı hayatı altan filmdir. İzlerken göz yaşlarınıza hakim olamayıp ağldığınız bir filmdir.

siyahceviz.com

Aile Arasında – 5 milyon 289 bin 51, (2017)

Fikret ile eşinin arası bozulmuş ve ayrılmışlardır ve Fikret, Solmaz ile tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, ailesi hakkında yalan söylediği Adanalı erkek arkadaşı Emirhan ile evlenmek istemektedir. Fikret’e Solmaz’ın emniyet müdürü kocası rolünü yapması teklif edilir. Aile arasında yapılması düşünülen düğün, damadın ailesinin isteğiyle büyür. Fikret, hayatının rolünü canlandırmak durumunda kalır.

siyahceviz.com

Arif v 216 – 4 milyon 968 bin 462, (2018)

Cem Yılmaz’ın diğer filmlerine gidersek bence en iddialı yapım Arif v 216 filmidir gülmekten karnınıza ağrılar girecek. Bol kahkahanın tavan yaptığı film aynı zamanda yerli film izle ve bilim kurgu filmleri sıralamasında yer alıyor. Arif fani dünyanın neşeli günlerinde hayatın anlamlı kılan mükemmel günlerini geçiren bir adamdır. 216 ise uzayda yaşayan fakat yaşadığı sistemden oldukça sıkılmış bir robottur.

216 artık uzay ekseninden kurtulup dünyalı olmaya karar verir ve Arif ile birlikte yaşamak için dünyaya gelir. 216’nın Arif’e karşı büyük bir sevgisi vardır onunla birlikte yaşamak robot 216 için anlatılmaz bir duygudur. Yalnız dünya uzay gibi değildir Robot 216’nında bu ortama ayak uydurması biraz zor gibi, ayrıca insanlar 216’nın farklı olduğunu anlamaya başlamıştır.

Dünya yaşamına en yakın şekilde alışmaya devam eden 216 burada yaşadığı bir duygu ile adeta sekteye uğrar ki bu duygu değil robotu taşı bile ortadan çatlatır 🙂 216 aşık olmuştur. Bu duygunun anlamı, anlamsızlığı robot 216’nin beyin sistemini alt üst eder. 216’daki farklılığı gözlemleyen kurnaz bir girişimci ise 216’ya geri çeviremeyeceği bir teklif sunar. 216’nın kopyası insanlar yaparak satma planını söyler fakat Arif devreye girer.
siyahceviz.com

Diğer Dizi Ve Film İncelemeri İçin Tıklayın..