Yılın transferi yaşandı. Alınan bilgilere doğrultusunda 2021 yılında Antalyaspor’u çalıştırmaya başlayan Nuri Şahin, Antalyaspor’dan ayrılıp Borussia Dortmund’a transfer olduğu ve futbola başladığı kulüp olan Dortmund’da antrenör olarak görev alacağı bilgisine ulaşıldı.

Yılın transferi sonrası Nuri Şahin büyük anlam taşıyan kulübüne veda etti. Şahin, bundan böyle hayallerinin takımını çalıştıracak. Öte yandan Antalyaspor cephesinden ayrılık sonrası ilk açıklama geldi. İşte detaylar…

Yılın transferi ile Türk teknik adam Nuri Şahin’in en büyük hayali gerçekleşti. Antalya’da geçirdiği başarılı sürecin ardından uzun dönem formasını giydiği Borussia Dortmund’a transfer oldu.

Antalyaspor’un teknik direktörü Nuri Şahin, Bundesliga’da mücadele eden Borussia Dortmund ile her konuda anlaşma sağladı.

Edinilen son dakika haberlere göre Nuri Şahin, futbola başladığı kulüp olan Borussia Dortmund için sezon sonuna kadar antrenör olarak çalışacak. Bu esnada pro lisansını alacak Şahin, sonraki 4 yılda ise Edin Terziç’in yerine takımın teknik direktörlüğü görevini üstlenecek.

Antalyaspor’dan ilk açıklamalar

92 maçta 38 galibiyet, 23 beraberlik, 31 yenilgi gördü. Bu sezon ise 19 maçta 8 galibiyet, 6 beraberlik, 5 de yenilgi aldığı Antalyaspor’un başına 5 Ekim 2021’de geçen Nuri Şahin, Antalyaspor’daki birikmiş alacaklarından da vazgeçti.

Transfer sonrası Antalyaspor’da futbol sorumlusu Alkan Evren’in, Nuri Şahin’in takımdan ayrılmasının ardından yaptığı ilk açıklamaları şöyle;

NURİ ŞAHİN, BORUSSİA DORTMUND İLE 4,5 YILLIK ANLAŞMA İMZALADI.’

‘Bundan önce de hocamızla ilgilenen birçok kulüp vardı zaten. Hocamız, “Teklifler var, planlamanız nedir?” diye bizimle konuştu. Biz de, “Hocam, 10 maç kaybetsek de sizin arkanızdayız. Biz sizinle devam etmek istiyoruz.” şeklinde konuştuk. Hocamız, birçok teklifi zaten reddetti fakat Borussia Dortmund onun için zaten bir dünya markası, bu tartışılmaz.

Bir de Borussia Dortmund onun kendi evi. Dün akşam saatlerinde bizimle görüştü. 4,5 yıllık bir teklif aldığını ve bunu kabul ettiğini söyledi. Biz de tabii üzüldük. Hocamız çok değerli. Borussia Dortmund’un teklif götürdüğü bir insanı tartışmaya gerek yok zaten. Böyle bir teknik direktöre güvenip yola çıktığımız için kendi adımıza gururlandık.

Hem Türk milleti hem de Antalyaspor adına gururluyuz. Üzülsek de yapacak bir şey yok. Hocamızın buradan gitmesini istemesek de bunlar futbolun içinde olan şeyler. Antalyaspor’dan Borussia Dortmund’un başına birisi geçtiği için gururluyuz. Bizim için çok değerli. Bizlerin yönetimsel olarak ne kadar doğru işler yaptığını ortaya koydu bu durum. Nuri Şahin, bugüne kadarki futbol kariyerindeki başarılarıyla ülkesi olan Türkiye’yi bir kez daha gururlandırdı.’

NURİ ŞAHİN’E, DAHA ÖNCE MİLLİ TAKIM’DAN VE BUNDESLİGA EKİPLERİNDEN TEKLİF GELMİŞTİ

‘Nuri Hocamıza daha önce milli takımımızdan da teklif vardı. Ayrıca yine Bundesliga ekiplerinden de ciddi ve iyi teklifler gelmişti. Hocamız bize inanıyordu ve Antalyaspor aşığıydı. Borussia Dortmund, dünyanın sayılı 10 kulübünden birisi. Orası Nuri Hocamızın eviydi. Gurur duyduk, Antalyaspor’dan dünya futboluna bir hediye. Nuri Şahin, hoca olarak Antalyaspor’da var oldu, bu da bizi gururlandırdı. Yarım sezon Pro Lisansını tamamlayıncaya kadar ikinci hoca pozisyonunda olacak. Ondan sonraki 4 yıllık süreçte kendisini teknik direktör olarak Borussia Dortmund’un başında göreceğiz.’

Nuri Şahin ve geçmiş futbol kariyeri: Borussia Dortmund’dan Real Madrid’e transfer olmuştu. 

Geçmiş yıllarda Nuri Şahin Borussia Dortmund’dan Real Madrid’e transfer olmuştu. Geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda o dönem Real Madrid için ‘Bir oyuncu olarak Madrid’e oynayabileceğimden emindim, kendime güveniyordum. Ancak bu Real Madrid için yeterli değildi. Mental olarak çok güçlü olmalısınız. Birinci sınıf oyuncularla antrenman yaptım ama sakatlıklardan sonra baskı ve gerilimi kaldıramadım. Sabırsızdım, geriye dönüp baktığımda sabırlı olmalıymışım diyorum.

Herkes bana, ‘Madrid’desin, mutlu olmalısın’ derdi. Ama bu yeterli değildi.’ açıklamalarında bulunmuştu. 2001-2005 yılları arasında Borussia Dortmund altyapısında forma giydi. 2005’te A takıma yükselen Şahin, Dortmund ile yollarını 2011’de ayırdı. Nuri Şahin kariyerinde Feyenoord, Real Madrid, Liverpool, Werder Bremen ve Antalyaspor forması giydi. A Milli Takım forması da giyen Nuri Şahin, Ekim 2021’de Antalyaspor’u çalıştırmaya başladı. En son Antalyaspor teknik direktörlüğü görevini yaptığı esnada Akdeniz ekibindeki başarılı sürecinin ardından futbola başladığı kulüp olan Borussia Dortmund’a teknik direktör olarak transfer oldu.

Diğer Güncel Haberlere Göz Atmak İçin Tıklayın…